Error: Contact form not found.

Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Prof. Dr. Murat TUNÇ

  İlköğrenimi TED Ankara Koleji, Orta Öğrenimi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde, liseyi Ankara Fen Lisesi’nde bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında tıp doktoru olarak mezun oldum. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Göz Hastalıkları Bölümün’de göz hastalıkları ihtisası  yaptım.  Uzmanlık sonrasınde USMLE sınavlarında başarılı olarak ECFMG sertifikası aldım. İhtisas sonrası Johns Hopkins University, Wilmer Eye Institute’de Nörooftalmoloji (1994); University of California San Francisco’da (UCSF), Prof. Dr. Devron CHAR yönetiminde Oküler Onkoloji (1996); Kaiser Permanente Medical Center’da Prof. Dr. Mike LAHEY yönetiminde Retina (1997); University of Southern California, Doheny Eye Institute’de Prof. Mark HUMAYUN yönetiminde Fulbright Fellow olarak Retina, biyonik göz (2004) üst ihtisasları yaptım.
  Daha çok Oküler Onkoloji, Göz Tümörleri ve Tedavisi, Orbita Tümörleri ve Cerrahisi, Gözkapağı Tümörleri, Oküloplasti, Tıbbi Retina ve Retina Lazer Uygulamaları, Katarakt Fako Cerrahisi konularıyla ilgilenmekteyim.
  Türk Oftalmoloji Derneği, Oküler Onkoloji Birimi, Tıbbi Retina Birimi ve Oküloplastik Cerrahi birimi aktif üyesiyim. American Academy of Ophthalmology, European Ophthalmic Oncology Group, Türk-Amerikan Oftalmoloji Derneği, Doheny Alumni, Fulbright Alumni derneği gibi mesleki Ulusal ve Uluslararası dernek üyeliklerim vardır.
  Retina alanında, termosensitif doku yapıştırıcısı ile ilgili iki uluslararası patentim vardır.
  SCI-E grubu yurtdışı dergilerde 40’ın üzerinde bilimsel yayınım bulunmaktadır. American Academy of Ophthalmology, SOE, ARVO, EVER gibi uluslararası büyük kongrelerde eğitici olarak kurs yöneticilikleri ve konuşmalar yaptım, yurt dışı ve yurt içi bilimsel kongrelerde 100’ün üzerinde bilimsel tebliğ sunumları yaptım.
  Bilimsel yayınlarıma uluslararası bilimsel indeks dergilerince yapılmış 916 atıf vardır (H indeksi 15).
  Kök Hücre ve Doku Kültürü Sertifikalarım vardır.
  Türkiye Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen ‘Sağlıkta Akreditasyon Denetçisi’  ünvanı ve sertifikam vardır.
  Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği kapsamında ‘Oküler Onkoloji’ biriminin kurucusuyum, halen Eğitim Sorumlusu ve Oküler Onkoloji Birim Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

  Prof. Dr. Murat Tunç, göz hastalıkları alanında ECFMG sertifikasına sahip, yurtdışında üst ihtisas eğitimleri almış, TUBİTAK Nato Bursu sahibi ve Fulbright Ödülü sahibi, Yurt dışı ve Türkiye’de göz uzmanlık eğiticisi olarak dersler veren, gerek Amerika gerekse Avrupa’da tanınan ve ödüllendirilen, Türk Oftalmoloji Derneği, Amerikan Göz Akademisi, Avrupa Göz Onkolojisi Konseyi üyesi bir bilim adamıdır. Bilimsel yayınlarına 1000’in üzerinde atıf yapılmıştır.

  Göz Hastalıkları alanında teknolojinin sunduğu üstün cihazları kullanarak, bilimsel bilgi, mesleki tecrübe ve kişiye özgün değerlendirme ile her türlü göz hastalığının Doğru Tanı ve Doğru Tedavisini yürütüyoruz.

  Yanlış tanı, gecikmiş tanı ve uygun olmayan tedaviler hastalar için zaman, para ve en önemlisi sağlıklarını kaybetme ile sonuçlanabilmektedir.  Bu nedenle göz hastalıklarında doğru teşhis, doğru tedavi ve doktora güven hayati önemdedir.

  Amacımız, göz hastalıkları alanında hasta odaklı olarak, en iyi hizmeti, en uygun koşullarda hastalarımıza sunmaktır.

  Uyguladığımız Modern Tanısal Hizmetler:

  • Otomatik cihazlarla hassas ve doğru gözlük numarası tespiti
  • Yakın-Uzak ve Multifokal kontakt lens uygulamaları
  • Pakimetrik düzeltmeli göz tansiyon ölçümleri ve optik sinir analizi ile glokom takibi
  • Tam şaşılık muayenesi, prizma-Titmus testleri
  • Tam fundus muayenesi ve retina analizi
  • Gözyaşı kuruluk ve gözyaşı yollarının analizi
  • Göz ultrasonografisi ile göz ve orbita yapılarının detaylı değerlendirilmesi
  • Nöro-oftlmolojik testler
  • Göz ve Orbita Tümörü tespit muayenesi
  • OCT ve Fundus Anjiyografisi

   

  Uyguladığımız Yenilikçi Tedaviler

  • En ileri yöntemlerle katarakt (fako) ameliyatları ve Trifokal (Yakın-Orta-Uzak) göz içi lensi uygulamaları.
  • Glokomda cerrahi ve lazer tedavisi
  • Şaşılıkta medikal, cerrahi ve Botox tedavileri
  • Her türlü Retina lazer uygulamaları
  • Göz içi tümörlerde fotodinamik Lazer tedavileri
  • Melanom’da Cyberknife Robotik Işın Tedavisi
  • Retinoblastom’da arter içi kemoterapi, sistemik kemoterapi ve Lazer-Kriyoterapi gibi lokal tedaviler.
  • Göz tümörlerinde genetik danışmanlık

  Sağlığımız özellikle de görmemizi sağlayan göz sağlığımızı ilgilendiren rahatsızlıkların doğru teşhisi, doğru tedavi uygulayabilmenin birinci şartıdır.

  En basit bir gözlük muayenesinde en ileri göz problemlerine kadar göz muayenesi ciddiyet ister.

  Doğru teşhis için eksiksiz ve tam bir muayene, akademik bilgi ve tecrübe gerekir. Doğru tedavi için de elde edilen bilgilerin doğru değerlendirilmesi, tecrübe ve hastanın bir bütün olarak değerlendirilerek kişiye özgün en uygun tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

    

   Lütfen hastanıza ait daha önce yapılmış tüm tıbbi işlem raporlarını ve radyolojik görüntüleme dokümanlarını (Epikriz, CD, film, patoloji sonucu vs) hasta ile birlikte gönderiniz.

   Prof. Dr. Murat Tunç'a Sorun

   İletişim