Error: Contact form not found.

Schedule a Visit

Nulla vehicula fermentum nulla, a lobortis nisl vestibulum vel. Phasellus eget velit at.

Call us:
1-800-123-4567

Send an email:
monica.wayne@example.com

Gözde Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Gözlerimiz görme gibi önemli bir işlevi gerçekleştirmek yanında estetik ve yüz güzelliği yönünden de önemli bir anatomik yapıdır. Sosyal hayatta genellikle gözlerle iletişim kurarız. Bu nedenle göz yapısının düzgünlüğü ve estetiği sosyal hayatta insana özgüven yönünden çok şey katar.

Göz yapısı doğuştan gelen yapısal nedenlerle (örneğin göz kapak düşüklüğü) veya yaş-çevre etkisiyle oluşan değişimlere bağlı olarak bozulabilir. Bu gibi durumlarda çeşitli cerrahi veya kozmetik yollarla görünümü bozan etkiler ortadan giderilmelidir.

Bazen bu estetik bozukluklar göz ve görme fonksiyonlarını da olumsuz etkiler, örneğin göz kapağı cildindeki gevşeklik ve torbalanma görme alanımızı daraltabilir, veya kirpiklerin göze doğru dönmesi korneada batma ve ülser yaratabilir.  Bu gibi görme işlevini bozan durumlarda da estetik cerrahi ile göz etrafı yapılara düzeltici işlemler uygulamak gerekebilir. Tüm bu estetik cerrahilerin göz fonksiyon ve anatomisi ile yakından ilgili olması itibariyle oküloplastik cerrahi ile ilgili hekimlerce yapılması önemlidir.

Göz etrafı yapılarda şekil bozukluğu oluşturan bir diğer durum bu bölgenin iltihabi hastalıkları, yaralanmaları ve tümörleridir. Bu gibi başka hastalıklar sonucu oluşan şekil bozukluklarında bu bölgede oluşan doku kayıplarının tamiri yani Rekonstrüksiyonu önemlidir.

Tunçgöz olarak Prof. Dr. Murat Tunç ve ekibi bu tarz sorunların giderilmesi konusunda hizmet  sunmaktadır.  Sebebi ne olursa olsun her türlü göz etrafı estetiği ve gözü, göz etrafını ve orbitayı ilgilendiren rekonstüktif işlemleriniz için Tunçgöz’e müracaat edebilirsiniz.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.